Návrh webu a e-shopu

Proměňte návštěvu
webu v uživatelský zážitek

  • web vám navrhneme a připravíme k naprogramování – u nás i jinde
  • při návrhu vycházíme ze strategického plánování a výzkumů
  • šetříme vaše finance postupným vylepšováním

Webdesignový proces

Zažijte strategický návrh webu

Návrh webu je komplexní proces, při kterém je potřeba vše dobře naplánovat, aby nedocházelo ke zbytečným průtahům. Naší velkou výhodou je, že máme schopného projekťáka a celý tým markeťáků a programátorů.

1

Výzkum a analýza

Abychom mohli navrhnout web, který vám vydělá peníze, potřebujeme vás poznat. Váš byznys i zákazníky. Kvalita dat je předpokladem k úspěchu.

2

Strategie

Stanete se důležitou součástí našeho týmu. Společně připravíme strategii, která bude odrážet vaše obchodní priority i potřeby návštěvníků.

3

Prototyp a testování

Interaktivní prototyp slouží jako maketa webu, která nám pomáhá včas odhalit problémy. Otestujeme klíčové části webu s reálnými uživateli.

4

Analýza a vylepšování

Jak si prototyp vedl při testování? Co se povedlo a co je potřeba vylepšit? Poučíme se z chyb a zapracujeme do návrhu zpětnou vazbu od uživatelů.

5

Technická specifikace

Aby web fungoval přesně podle původního záměru, potřebujeme vše důkladně specifikovat. Díky tomu získáte i reálné nacenění navazujícího programování.

6

Dokumentace projektu

Jedná se o soubor všech dílčích materiálů, které byly nashromážděny při procesu návrhu webu.

Vzájemná spolupráce je klíčová. Vy jste expert na svůj byznys, my zase na weby. Stanete se součástí našeho týmu a společně budeme procházet intenzivním designovým procesem.

Marek Malík
UX designer

Výstupy návrhu

Kvalitním zadáním k úspěšné realizaci

Výstupem návrhu je věrná maketa webu opatřená projektovou dokumentací. Ta je nezbytným východiskem pro realizaci webu. Obsahuje klíčové informace o směřování projektu, indikátory úspěchu i ověřená data z výzkumu a testování.

Byznysové cíle

Byznysové cíle
Na úvodním workshopu probereme vaše cíle, vize a potřeby. Znalost vašeho byznysu nám bude pomáhat v celém procesu návrhu webu.

Potřeby a motivace zákazníků

Potřeby a motivace zákazníků
Pokud web nereflektuje, kdo jsou jeho zákazníci, má jen velmi malou šanci, že je osloví. Při návrhu proto vycházíme z výzkumu uživatelů a zároveň sdílíme nové poznatky s vámi.

Projektová omezení

Projektová omezení
Společně si definujeme časová, finanční nebo jiná omezení a přizpůsobíme tomu proces i rozsah návrhu podle vašich priorit.

Měřitelné indikátory úspěchu

Měřitelné indikátory úspěchu
Před zahájením projektu vždy usilujeme o jasné určení ukazatelů úspěchu. Ty pomáhají návrh webu zacílit požadovaným směrem a později ověřit dopad redesignu na váš byznys.

Struktura a funkcionality

Struktura a funkcionality
Návrhy ukazují, jaký obsah, jeho formu i hierarchii zvolit, aby uživatel sdělení vůbec zaznamenal, porozuměl mu, nechal se jím ovlivnit. A zároveň bylo pro něj používání webu zcela intuitivní.

Obsahová strategie

Obsahová strategie
Dbáme na to, aby komunikace vaší značky byla konzistentní v rámci webu i při propojení s dalšími marketingovými kanály.

Otestovaný prototyp

Otestovaný prototyp
Interaktivní maketu webu dostanete vyladěnou na základě testování s uživateli z řad vašich zákazníků. To totiž odhalí většinu problémů na webu ještě před jeho konečným nasazením.

Technická specifikace funkčností

Technická specifikace funkčností
Pro programátory obdržíte detailní popis toho, jak má celý web, jednotlivé prvky i propojení s dalšími systémy správně fungovat.

Webový design na míru

Na základě otestovaného prototypu pro vás vytvoříme grafický design na míru. Dbáme na to, aby vše korespondovalo s vaší vizuální identitou, design byl čistý, vzdušný a zapamatovatelný.

Výstupní kontrola

Chcete mít jistotu, že si programátoři neulehčili práci a dodrželi vše, co jsme specifikovali? Před ostrým spuštěním webu provedeme komplexní výstupní kontrolu, abyste vše měli v naprostém pořádku.