Webové stránky jsou po prosincovém poklesu ve vyhledávání Seznamu zpátky na svých pozicích!

2 min čtení

V prosinci rozvířil české internetové vody obrovský propad indexace stránek ve vyhledávání na Seznam.cz. Byly zaznamenány poklesy počtu zaindexovaných stránek až o 80% a propady v pozicích i o více než 60 míst.

počet klíčových slov, u kterých se změnila pozice o 30 a více míst

Vyrojila se spousta spekulací, proč se tak stalo. Jedna z domněnek byla, že to nějak souvisí se zlepšenou indexací stránek používající bezpečnější HTTPS protokol. Z měření pozic ve vyhledávání však nevyplynulo, že by stránky se starším protokolem HTTP byly ve velkém vystřídány těmi, které používají HTTPS protokol. Naopak výkyvy nahoru i dolů v pozicích byly zaznamenány u stránek s oběma protokoly. Co se tedy v prosinci stalo, dodnes nikdo neví. Samotný Seznam mlčel jako hrob a k těmto výrazným poklesům stránek ve vyhledávání nevydal žádné oznámení.
 

Každopádně v současnosti s radostí zjišťujeme, že velký propad indexace je za námi. Webové stránky, které se v prosinci „ztratily“ z indexace v Seznamu, jsou zpět na svých místech. U většiny webů roboti zaindexovali i více stránek než bylo před sledovaným propadem. Stránky jsou tedy zpět na svých pozicích a některé se dokonce ve vyhledávání dostaly na pozice vyšší.

Indexované stránky

Na závěr si vypůjčíme trefnou větu od Lukáše Pítry, kterou okomentoval tento problém s indexací stránek na svém facebookovském profilu: Nevíme, kde byly a co tam zažily za dobrodružství, ale vítáme své stránky zpátky v indexu Seznamu.

Marketing
,
SEO
,
Zpět nahoru