ShopCamp očima FEO aneb naše postřehy z této akce

3 min čtení
Ing. Šárka Žamberská
Ing. Šárka Žamberská

V pátek 16. září se v Praze uskutečnil již 3. ročník konference ShopCamp zaměřené na e-commerce. Celou akci organizovaly společnými silami dvě jedničky mezi tvůrci e-shopů ShopSys a Shoptet. A my jsme zde samozřejmě nemohli chybět. Na letošní ročník jsme dokonce vyrazili jako partneři!

A jaké jsou naše postřehy? O tom, že se jedná o akci nadupanou novinkami a nejnovějšími trendy z e-shopového světa, nebylo po přečtení programu pochyb. Také to potvrzuje fakt, že prvních 100 míst bylo při registraci rozebráno do 9 sekund.

Přednášky se konaly ve dvou sálech. Program hlavního skrz.cz sálu měli pod palcem samotní organizátoři. O tom, koho potkáme ve vedlejším ebrana.cz sále, jsme hlasováním rozhodli my, registrovaní účastníci. ShopCamp si rovněž tradičně našel i prostor na zajímavé workshopy.

Osobně se mi líbila přednáška Lukáše Krejči, který nám předával 10 tipů, jak uspět s dynamickým remarketingem na Facebooku. Obecně platí, že tento typ kampaně je velice výnosný a efektivní. Jedním z tipů byla segmentace cílového publika i z hlediska času. Zajímavá byla také myšlenka o tom, že není žádoucí kampaněmi konkurovat sám sobě. Naše zákazníky by reklama neměla otravovat. Také se zde potvrdilo, jak důležité je správně vyhodnocovat získaná data.

Z mého pohledu byla nejvíce zajímavá přednáška Honzy Kalianka na téma “#UX a #CRO chyby, které ostatní udělali za vás, aneb jak na to u e-shopu správně”. Nezapomněl opomenout, že nejlepších výsledků je možné dosáhnout po podrobném uživatelském průzkumu, který pomůže definovat problém webu. A pak už jen stačí nasadit změny a testovat a testovat.

Velmi cenná pro nás byla také přednáška webových analytiků z Medio Interactive, kde jsme získali užitečný pohled na použití vychytávek v Google Analytics.

A jak jste se na celé akci mohli setkat s námi a poznat nás? Stačilo následovat růžovou! Ale nezoufejte, pokud jste nás tam nezahlédli. Jsme tu pro vás, připraveni pomoct, pokud vám vaše stávající řešení nestačí, online business vám přerůstá přes hlavu anebo prostě chcete mít lepší výsledky v online prodeji.

A jaké jsou tedy naše postřehy? Výborné kafe, spousta užitečných informací, skvělá parta lidí a ještě lepší afterparty! Dle mého názoru tato akce není jen o přednáškách, ale především o příležitostech a možností se setkat se špičkami v oboru. Z našeho nadšení je už teď jasné, že se těšíme na příští ročník. A doufáme, že bude stejně vydařený jako ten letošní!

Marketing
,
Zpět nahoru
Ing. Šárka Žamberská