Máme nové Mergado specialisty

3 min čtení
Ing. Petr Janoušek
Ing. Petr Janoušek PPC Specialist

Pokud chcete být s e-shopem úspěšní na srovnávačích zboží, dost pravděpodobně se setkáte s pojmem Mergado. S pomocí Mergada upravujeme XML feed, což kromě srovnávačů využijeme i v PPC systémech. Díky intuitivnímu prostředí je možné s trochou nadsázky z feedu trabanta udělat poslední BMW prémiové výbavy a excelovat tak na daném zbožáku.

Protože je Mergado mým denním chlebem, rozhodl jsem se spolu s několika kolegy své znalosti ověřit složením certifikačního testu a stát se Mergado specialistou. Následující čtení je tak pro všechny ty, kteří s Mergadem pracují, nebo chtěji pracovat a zvažují složení certifikačního testu.

Pro zisk je nutné úspěšně absolvovat certifikační online test. Celkem 40 otázek a 5 hodin na vypracování. Teorie krom Mergada pokrývá zejména inzerci na srovnávačích zboží – Heurece, Zboží, ale i jiných. Vedle teoretických otázek jsou v testu i praktická zadání přímo v aplikaci, která prověří schopnost práce s Mergadem v podstatě ve všech oblastech. Od nastavení aplikace a účtu po práci s výběry, pravidly, elementy či proměnými u XML nejběžněji používaných srovnávačů. Měli byste být schopni opravit chybu ve feedu v jednotlivých elementech a je nutné mít alespoň elementární znalosti dalších aplikací z Mergado store.

Co je důležité, k úspěchu v praktické části není potřeba nijak expertní či výrazně pokročílá znalost platfomy nebo např. regulárních výrazů. Pakliže znáte Mergado na uživatelské úrovni a používáte jej nějakou dobu pro běžné úpravy XML, měli byste testem projít. Mně se to podařilo na poprvé, stejně jako mým kolegům. Samotnému testu bych vytkl v někdy ne zcela jednoznačné zadání. Dle mého názoru by také pomohlo připravit na praktickou část přímo k tomu určený testovací feed. Uvítal bych i ze začátku definované požadavky na XML, které budou použity pro praktickou část. Celkově však šlo o zkoušku s vysokým komfortem a srozumitelným zadáním. České překlady otázek v Academy for Ads jsou často větším oříškem.

Zájemcům přeji hodně zdaru a případně jsem k dispozici na adrese petr.janousek@feo.cz k zodpovězení dotazů. Chceteli s Mergadem pomoci a výrazně víc tak profitovat z inzerce na srovnávačích zboží, ozvěte se nám.

Ze života FEO
,
Zpět nahoru
Ing. Petr Janoušek