A tento znáte? Sejde se programátor, grafik, PPCčkař a account a...

4 min čtení
Mgr. Petr Janderka
Mgr. Petr Janderka Copywriter

Teď asi čekáte na vtip. Tak ten nepřijde, ale my jsme si zábavy užili spoustu. Vyrazili jsme totiž na teambuilding a programátoři, obchodníci, PPCčkaři a accounti spolu soutěžili při FEO Games. Soutěžili jsme ve věcech, kterým se mnozí z nás radši vyhýbají. Namísto pro člověka zcela rutinních činností jako nastavení kampaně nebo programování v různých jazycích jsme se celý víkend věnovali nepřirozeným aktivitám jako sport a vědomostní soutěže.

V pátek po polední zhasínají na firmě poslední počítače a 37 lidí vyráží směr Jeseníky na v pořadí 4. firemní teambuilding. Tentokrát v novém formátu. Vynechali jsme pěší turistiku a nahradili ji FEO Games. Rozdělujeme se na 6 týmů a seznamujeme se s rozvrhem soutěží. Známe jen názvy a ty zní lákavě – vypij to, tref se, nezakopni, shoď to, nezapomeň... Trochu nervozity vzbuzují soutěže Poznej kolegyni, Ochutnej kolegu a taky soutěž Neztrať se, protože sobotní oběd nás čeká v blízké restauraci a už jsme nahlásili počty jídel.

Z první soutěže (vypij to) se vyklubalo pití piva brčkem na čas. Z každého týmu jeden zástupce. Některé týmy hledají, kdo by se obětoval, některé hlásí hned několik nadšených dobrovolníků. Mnozí závodníci asi tuší, že tato disciplína jim bude z celého víkendu nejbližší. Po heroickém výkonu vyhrává tým 7up.

 

 

Hlavní porce soutěží na všechny čekala v sobotu. Na začátek dvě sportovní a dvě logické. V čele se rychle usadily týmy Profesionálové a Politá břicha. Naopak tým 7up, který předchozí večer vyhrál pití piva brčkem viditelně přepálil začátek a propadl se postupně až na poslední místo. Zlé jazyky tvrdí, že se jim první soutěž natolik zalíbila, že v ní pokračovali až příliš dlouho do noci a to se druhý den projevilo.

Na disciplíny Poznej kolegyni a Ochutnej kolegu se obecně kolegové celkem těšili a kolegyně se děsily. Předpokladálo se totiž, že zde budeme využívat hmat a chuť. Tak se i stalo, ale trochu jiným způsobem. Poznávání předmětů po hmatu a rozeznávání koření se nakonec ženské části firmy celkem líbilo a zklamaní kolegové si šli spravit náladu k bečce. A protože se nikdo neztratil, vyšel podle plánu i oběd.

Rozuzlení FEO Games bylo napínavé a z bojů o vítězství odpadly pouze dva týmy. 7 Up doplatili na to, že s pitím piva souvisela pouze první disciplína a Odd Stars k lepším výsledkům nepomohly ani pravidelné připomínky, že mají v týmu účetní a jak by se to mohlo projevit na výplatní pásce organizátorů a rozhodčích. Všichni ostatní mohli pomýšlet na výhru až do posledních disciplín.

Rozhodovalo se při hádání tajenky podle indicií a závěrečném kvízu. Tajenka byla Isaac Newton a neprozradím proč, protože to nevím. Copywriter píšící tyto řádky totiž patřil do týmu, který získal pouze dvě indicie ze sedmi a z toho se bič ani správná odpověď uplést nedala. Nakonec o prsa korejské běžkyně zvítězil tým Politá břicha.

Konečné pořadí FEO Games 2017

1. Politá břicha

2. Profesionálové

3. Smart

4. Extrémisti

5. Odd Stars

6. 7 up

Ze života FEO
,
Zpět nahoru
Mgr. Petr Janderka