H2 Product Kickoff - Livestream z Londýna. Byli jsme u toho

3 min čtení
Ing. Andrea Bujáčková
Ing. Andrea Bujáčková Account Manager

Ve středu 28. srpna se v Praze i Bratislavě konal přímý přenos z představení produktových novinek z londýnského centra Google. Za agenturu FEO jsem byla vyslána s jasným cílem. Zjistit, na co se můžeme my i naši klienti v nejbližších týdnech těšit a jak bychom mohli ještě víc zefektivnit Google kampaně. 


Od 11 do 13.30 se vystřídala řada řečníků, kteří představovali novinky i experimenty z oblastí shoppingu, biddingu, displaye, reportingu, videa, aplikací, publik či plánování kampaní. Každý z nich mluvil vždy jen pár minut, takže se musel rychle dostat k jádru. Vždy jsme se dozvěděli i termín, kdy se můžeme na spuštění dané funkce těšit. Bylo zajímavé pozorovat řečníky z celého světa, jak zapáleně mluví o tom svém tématu. Potěšilo i skvělé občerstvení v již tradičně stylovém prostředí pražské centrály Google.


Mezi nejzajímavější informace patří bezesporu shopping kampaní pro tento rok. Tam jsme asi již všichni zaznamenali, že se s příchodem léta 2019 otevřel trh s Google nákupy i pro Slovensko. Pro mě bylo zajímavou informací, že se tak letos stalo v celkem 51 zemích. Z těch evropských to bylo kromě Slovenska ještě Řecko, Maďarsko, Finsko a Rumunsko. Tak držíme sobě i všem ostatním PPC specialistům palce, aby byly jejich PLA kampaně úspěšné i v těchto nových lokalitách.


Co mě osobně velmi zaujalo je novinka, která by se měla objevit během podzimu a to, že PPC reklamy ve vyhledávání Google na služby i produkty budou moci zobrazovat i galerii obrázků. Výhoda je jasná, vše půjde lépe vizualizovat a Google si od toho logicky slibuje větší proklikovost těchto reklam. Zajímavá věc, kterou si dokáži představit jak u produktů - nafocení z několika úhlů plus detaily zboží, tak třeba i u služeb. Máme-li propagovat například lyžařský areál Kouty a jeho ubytovací kapacity, řeknou fotky mnohem víc než slova. 


Těch témat, o kterých by se dalo psát, vyplynulo ze zhruba 120 minut trvajícího přenosu mnoho, ale něco bychom si rádi nechali také jako vánoční překvapení pro vás i naše klienty.
 

Marketing
,
Zpět nahoru
Ing. Andrea Bujáčková